Як виконується штукатурка

Як виконується штукатурка стін по маяках своїми руками

Виконати якісний ремонт в приміщенні можна тільки в тому випадку, якщо поверхня стін добре підготовлена ​​і вирівняна. Вірним способом отримання рівних стін є оштукатурювання їх по маяках. 
Дана процедура відносно проста, але при цьому трудомістка, зі своїми нюансами, які ми розглянемо нижче.

 

загальні відомості 
Вирівнювання стін за допомогою штукатурки застосовується в будівництві з давніх пір, і є актуальним у наш время.Ето пояснюється рядом достоїнств такого методу, серед яких основними є міцність і довговічність.

Але, крім того, є й інші деякі переваги, серед яких можна виділити: 
• Можливість кріплення на правильно оштукатурені стіни важкі меблі і побутову техніку. 
• Стіни, покриті штукатуркою, мають здатність «дихати». 
• Така обробка не боїться води і вологи. Мокрі стіни при дотриманні температурного режиму можуть швидко просохнути. 
• Ціна матеріалів достатньо низька.

 

Звичайно ж, разом з перевагами є і деякі недоліки: 
• Якщо стіни мають серйозні нерівності, то вартість штукатурки сильно зростає, оскільки збільшується її товщина. 
• При оштукатурюванні стін не уникнути пилу і грязі.Поетому, виконуючи роботу в житловому приміщенні, необхідно винести всі меблі, а саме приміщення ізолювати від чистих кімнат. 
• При оштукатурюванні, в приміщенні підвищується вологість, тому необхідно організувати провітрювання. 
• У порівнянні з обробкою стін гіпсокартоном, оштукатурювання відбувається значно довше.

 

оштукатурювання стін 
Розібравшись з особливостями даного виду обробки, тепер детальніше розглянемо, як виконується штукатурка по маяках своїми руками. Даний процес складається з декількох етапів, і кожен з них потребує особливої ​​уваги, так як може вплинути на остаточний результат.

 

підготовка поверхні 
Щоб обробка вийшла якісною і довговічною, необхідно ретельно підготувати поверхню. 
Ця робота виконується в наступному порядку: 
• В першу чергу підставу необхідно добре очистити від старого шару покриття, бруду, масляних плям та інших забруднень. 
• Все погано закріплені (відшаровуються і обсипаються) поверхні треба усунути. 
• Якщо оштукатурювання виконується на цегляну кладку, то шви бажано поглибити на 5-10 мм. 
• Потім підставу необхідно обробити ґрунтовкою глибокого проникнення, яка поліпшить адгезію між матеріалами, а також запобіжить появі цвілі. 
• Якщо на стінки передбачається монтаж важких меблів або виконуватиметься облицювання плиткою, то необхідно встановити штукатурну сітку.

 

установка маяків 
Штукатурка стін без маяків своїми руками не дасть якісного результату, якщо тільки мова йде не про декоративне обштукатурюванні. Тому установка маяків також є обов'язковою операцією. В якості маяків можна використовувати спеціальний металевий профіль для штукатурки.

 

Монтаж рейок здійснюється на гіпсовий розчин з урахуванням товщини штукатурки, яка може становити 15-20 мм. Найголовніше при цьому - забезпечити горизонтальне положення маяків, крім того всі вони повинні розташовуватися в одній площині, тому що від цього залежить, наскільки рівними вийдуть стени.Чтоби виставити правильне положення рейок, можна використовувати саморізи, на які профіль лягає по лінії.

Після того, як положення буде виставлено і перевірено будівельним рівнем, рейки слід зафіксувати за допомогою гіпсового розчину. Відстань між ними повинна бути менше на 10 мм довжини правила, так як маяки служитимуть для нього напрямними. 
Зверніть увагу! 
Не варто намагатися створити маяки з гіпсу або цементно-піщаного розчину, так як виконати рівну смугу не вийде.

 

приготування розчину 
Після того, як маяки для штукатурки своїми руками будуть встановлені, слід приготувати розчин. Найчастіше чорнове оштукатуріваніе виконують цементно-піщаним або вапняним раствором.Проще всього виконується цементний розчин - для його приготування потрібно одна частина цементу і три-чотири частини піску, і вода.

 

Зверніть увагу! 
Компоненти необхідно спочатку змішати в суху, а потім додати в них воду. 
Для приготування цементно-вапняного розчину потрібно одна частина цементу, така ж кількість вапняного тіста і 3-4 частини піску. При цьому, в першу чергу слід змішати чистий пісок з цементом, після чого треба розмішати вапно у воді в співвідношенні 1: 1 і додати до с сухим компонентам. Після цього розчин потрібно добре перемішати 
Для виконання обробки в сухих приміщеннях, можна використовувати вапняно-гіпсовий розчин. Робиться він дуже просто - кілька частин вапняної суміші розмішується з однією частиною гіпсу. При цьому потрібно мати на увазі, що гіпс швидко застигає, тому не слід замішувати велика кількість складу.

 

нанесення штукатурки 
Після того як розчин закріплює маяки засохне, можна приступати до основного обштукатурюванню. Якщо шар штукатурки буде становити більше 10-15 мм, то процес нанесення потрібно розділити на два етапи.

 

Інструкція виглядає наступним чином: 
• В першу чергу виконується обризг розчином сметаноподібної консистенції. Склад слід набрати на кельму або в кухлик і з силою кидати на стіни, щоб він прилипав до основи. Таким чином, слід повністю покрити поверхню основи і заповнити всі поглиблення, товщина шару повинна складати близько 7-10 мм. 
• Після того, як обризг схопиться, можна нанести основний шар штукатурки, використовуючи для цього більш густий розчин. Наносити на стіни його слід кельмою з великим надлишком і розрівнювати правилом, яке притискається до маяків і тягнеться знизу вгору.

 

Вкрай важливо не відривати правило від маяків. Бажано, щоб рівна поверхня вийшла вже після перших проходів. 
• Коли основна маса трохи подстинет, слід вивести кути між стелею і стінами. Для цієї операції бажано використовувати спеціальний кельму, призначений для вирівнювання кутів. 
• При обробці зовнішніх куточків слід використовувати металевий профіль, який не тільки зробить кут ідеально рівним, але і захищатиме його від відколів.
• Для додання стінам більш гладкої поверхні, після схоплювання, штукатурку потрібно затерти спеціальною теркою. 
• Після того, як стіна добре просохне, потрібно видалити маяки. Решта на стіні смуги слід закласти таким же розчином штукатурки. Якщо ж надалі передбачається монтаж керамічної плитки, то профіль годі й демонтувати.

Зверніть увагу! 
Штукатурка повинна висихати природним способом, бажано, при кімнатній температурі. 
В іншому випадку на ній можуть утворитися тріщини. 
На цьому робота завершена, тепер залишилося тільки покрити обштукатурену стіну ґрунтовкою і виконати фінішну обробку. Матеріали для цього можна використовувати абсолютно будь-які, в залежності від типу приміщення, так як в цьому плані штукатурка не має ніяких обмежень.

 

висновок 
Як ми бачимо, технологія нанесення штукатурки по маяках досить проста. Найголовніше - виконати всі перераховані етапи робіт, що дозволить забезпечити якісне підставу для фінішної обробки. Однак, відразу слід мати на увазі, що процес цей досить довгий і трудомісткий.