Сипучі матеріали

 

Щебінь - нерудний будівельний матеріал.

Основні споживачі щебеню:

  • Заводи залізобетонних конструкцій, виробники товарного бетону;
  • Організації, які займаються будівництвом і обслуговуванням автодоріг;
  • Ремонтники ж / д шляхів;
  • Будівельні організації.

Основні характеристики щебеню - радіоактивність, зерновий склад, міцність, морозостійкість, стійкість проти розпадів, вміст забруднюючих і шкідливих компонентів.

     

За розміром зерен щебінь поділяють на фракції, наприклад: 5-10 мм, 5-20 мм, 10-20 мм, 20-40 мм; 25-60 мм; 40-70 мм. Ось найбільш затребувані розміри і області їх застосування:

Вид продукції

Фракція

Сфера застосування

Щебінь мілких фракцій

від 5 до 10 мм

Використовується як заповнювач для важкого бетону, а також для дорожніх робіт

від 5 до 20 мм

від 10 до 20 мм

Щебінь крупних фракцій

від 20 до 25 мм

від 20 до 40 мм

від 40 до 70 мм

від 25 до 60 мм

Використовується для баластного шару залізничного шляху
Суміші, відсіви

від 0 до 5 мм

Використовується як заповнювач важких, легких дрібнозернистих, ніздрюватих та силікатних бетонів, для будівельних розчинів, для приготування сухих сумішей, для автомобільних доріг і аеродромів

від 0 до 20 мм

Використовується для покриттів, підстав і додаткових шарів автомобільних доріг, а також для покриттів та основ за способом заклинювання

від 0 до 40 мм

В залежності від міцності, щебеню привласнюється марка: 200, 300, 400; 600; 800; 1000; 1200; 1400. Чим вище марка - тим міцніший матеріал. Щебінь гранітний, призначений для будівництва автомобільних доріг, має своє маркування: І1, І2, І3, І4.

 


Валуни

Валуни - являють собою різні за розміром (від 10 см до 10 м у діаметрі) уламки гірських порід, що мають обкатану форму через перенесення водними потоками і льодовиками. Поширені, в основному, в алювіальних і льодовикових відкладеннях.

Основні їх якості: міцність, морозостійкість, екологічність і довговічність.

Класифікують валуни за їх розміром: наприклад, виділяють валун річковий, валун кругляк, окатиші, кругляки, голяки і т.д.

 

Часто застосовують валуни для зовнішнього або внутрішнього облицювання будівель і споруд, а також їх використовують при створенні саун і лазень, при будівництві фонтанів, водоспадів і басейнів, а також для ландшафтного дизайну (наприклад, при створенні кам'янистого саду, при спорудженні доріжок і майданчиків, квітників , альпійських гірок).

Зараз все швидше зростає різноманітність природних каменів для дизайну: медово-жовті онікси, беломоріти, туфи, евдіаліти, біло-рожевий кварц, темно-червона яшма, яскраво-зелений амазоніт, зелено-чорний змійовик, жовто-зелений ауріпігмент і т.д.


Річковий камінь

Галька ЛьвівРічковий камінь - гірські породи, які знаходяться довгий час під впливом води. Основною характеристикою такого каменю є гладка поверхня. До річкових каменів відносяться галька і валуни.

 

Галька (гравій або галечник) - кам'яниста осадова порода з округлою, гладкою поверхнею і відшліфованими краями. Вода омиває міцні гірські породи, завдяки чому поступово утворюється галька. Галька буває різних розмірів і тому її розділяють на фракції. Найпоширеніші з них: 5мм * 20мм, 20мм * 40мм і 5мм * 40мм.

Складові елементи гальки це: кремнезем, оксид заліза і карбонат кальцію. Цей камінь маєКамінь річковий Львівлікувальні бактерицидні властивості. Він має різноманітну розмальовку, починаючи від сірого і закінчуючи, іноді, навіть зеленим. Даний камінь володіє певними характеристиками: він стійкий до впливів навколишнього середовища, довговічний, міцний, екологічно чистий, стійкий до морозів. Завдяки зносостійкості гальку застосовують для благоустрою парків та прогулянкових майданчиків.

Ці камені широко використовують у будівельній сфері: для обробки фонтанів, басейнів, водоспадів а також їх застосовують для ландшафтного дизайну і для зміцнення берегових ліній.